başvuru işlemleri

Yurt içinden ve yurt dışından sınava başvurular MCBÜYÖS resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır (http://yos.cbu.edu.tr/). Başvuru süresi dışında yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. 

Adaylar başvuru aşamasında Aday Başvuru Formunu çevrimiçi (online) olarak dikkatlice doldurup ön kayıt yaptıktan sonra sistem tarafından kendilerine,10 haneli, 2018 ile başlayan aday numarası verilecektir. 

  • Aday Başvuru Formuna girilen bilgilerdeki yanlışlıklardan doğacak sonuçların bütün sorumluluğu adaylara aittir. Formun kimlik ile ilgili bilgi alanlarına adayın pasaportundaki kimlik bilgileri değiştirilmeden, kısaltma yapılmadan girilmelidir.
  • Formun üzerindeki ilgili alana adayın elektronik ortama aktarılmış vesikalık fotoğrafı eklenmelidir. Bu fotoğraf sınav giriş belgesi, sınav sonuç belgesi ve öğrenci kimlik belgesi üzerinde yer alacağından, adayın kolaylıkla tanınmasının sağlanabilmesi için, son üç ay içerisinde çekilmiş olmalıdır.
  • Başvuru formunu doldurup işlemini tamamlayan aday kullanıcı adını ve şifresini unutmamalıdır.
  • Kullanıcı adı ve şifre hem bu sınavın bütün aşamalarında, hem de adayın MCBÜ ile elektronik ortamda yapacağı bütün işlemlerde gerekli olacağından, aday tarafından özenle saklanmalıdır.

Sınav Ücretinin Yatırılması 

Sınav ücreti aşağıdaki bilgilerle ödendikten sonra adayların başvurusu onaylanacaktır: 

Banka Adı / IBAN No:

Banka: Ziraat Bankası / Manisa Şubesi 

IBAN Numaraları 

TL: TR860001000188394772655036

EURO: TR 030001000188394772655075

USD: TR 300001000188394772655074

SWIFT KODU: TCZBTR2A 

Alıcı: MCBÜYÖS 

Açıklama: Aday Numarası– Alıcı 

Örnek: 2018...... – MCBÜYÖS 

Ödeme sırasında lütfen bu bilgileri vermeyi unutmayınız! Ödeme aşamasında eksik bilgi veren adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. 

Adaylar, sınav ücretini Türkiye içinden herhangi bir banka şubesinden yatırabileceklerdir. 

Yurt dışından sınava başvuracak adaylar, sınav ücretini muhabir bir banka veya uluslararası işlem yapan bankalar aracılığı ile yatırabileceklerdir. 

Yurt içinden ve yurt dışından sınav ücreti yatıracak adayların dikkat edeceği hususlar: 

a) Adayların gönderdikleri paralar transfer edildikten ve hesaba aktarıldıktan sonra yatırılmış sayılır. Başvuru ve sınav ücreti için özel çek, zarf içinde para, posta çeki ve benzeri kesinlikle gönderilmemelidir. 

b) Bankanın masraf olarak alacağı para sınav ücretinin dışında hesaplanmalıdır. 

c) Sınav ücreti yatırılmadan başvuru geçerli sayılmaz. 

d) Sınav ücretini yatıran adayların banka şubesinden ayrılmadan önce, kendilerine verilen banka dekontunu dikkatle incelemeleri, bilgilerinde yanlışlık yoksa bankadan ayrılmaları, yanlışlık varsa mutlaka bankadan ayrılmadan düzelttirmeleri gerekmektedir. 

Başvurusu kabul edilen ve sınava girmeye hak kazanan adayların listesi ve sınava girecekleri sınav salonları CBÜYÖS internet adresinden duyurulacaktır.
  
Adayların (http://yos.cbu.edu.tr/) adresinden Sınava Giriş Belgesi çıktısı almaları gerekmektedir.

Sınava Giriş Belgesi olmayan adaylar sınava alınmayacaklardır.

Sınav Giriş Belgelerinin alınabileceği tarih (http://yos.cbu.edu.tr/) web adresinden duyurulacaktır.


Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik