BAŞVURU İŞLEMLERİ


BAŞVURU İŞLEMLERİ

Yurt içinden ve yurt dışından sınava başvurular MCBÜYÖS’ün internet adresinden (http://yos.cbu.edu.tr/) yapılacaktır. Başvuru süresi dışında başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru kılavuzu için tıklayınız.

Adaylar başvuru aşamasında Aday Başvuru Formunu çevrimiçi (online) olarak dikkatlice doldurup ön kayıt yaptıktan sonra sistem tarafından kendilerine, 10 haneli, 2019 ile başlayan aday numarası verilecektir.

Online başvurusunu tamamlayan ve sınav ücretini yatıran adayların başvuruları kontrol edildikten sonra onaylanacaktır. Onaylanan başvuru bilgisi, adayların sisteme kayıt oldukları eposta adreslerine gönderilecektir.

Aday Başvuru Formuna girilen bilgilerdeki yanlışlıklardan doğacak sonuçların bütün sorumluluğu adaylara aittir. Formun kimlik ile ilgili bilgi alanlarına adayın pasaportundaki kimlik bilgileri değiştirilmeden, kısaltma yapılmadan girilmelidir.

Formun üzerindeki ilgili alana adayın elektronik ortama aktarılmış vesikalık fotoğrafı eklenmelidir. Bu fotoğraf sınav giriş belgesi, sınav sonuç belgesi, kayıtta ve öğrenci kimlik belgesi üzerinde yer alacağından, adayın kolaylıkla tanınmasını sağlayacak şekilde son üç ay içinde çekilmiş olmalıdır.

Başvuru formunu doldurup işlemini tamamlayan aday kullanıcı adını ve şifresini unutmamalıdır. Kullanıcı adı ve şifre hem bu sınavın bütün aşamalarında, hem de adayın MCBÜ ile elektronik ortamda yapacağı bütün işlemlerde gerekli olacağından, aday tarafından özenle saklanmalıdır.

 Celal Bayar Üniversitesi © 2014 | Güvenlik ve Gizlilik